לימודי רנטגן ללא פסיכומטרי: האם זה אפשרי?

ללמוד רנטגן ללא פסיכומטרי

לימודים אקדמיים בתחום רנטגנאות ודימות מבוקשים מאוד. השימוש בשיטות הדימות השונות הפך לחלק בלתי נפרד מעבודת הרופא, גם בתור מאבחן וגם כמטפל. אז מה בנוגע ללימודי רנטגן ללא פסיכומטרי? האם הדבר אפשרי? המשיכו לקרוא וגלו.

לכמה כדאי לגשת ללימודי רנטגן ודימות?

בזכות השיטות השונות של הדימות, הרופאים יכולים לקבל תמונה של פנים הגוף של המטופל, לצד מידע מדויק, מיידי ומהימן. הרנטגנאים הם בעצם הגורם המקשר בין הרופאים המומחים, לטכנולוגיות השונות. הוא מתמחה בקריאה של תוצאות הצילום ואבחון מצבים שונים בגוף.

אז למי זה מתאים בדיוק? ובכן, הלימודים מתאימים לאנשים המתעניינים בתחום הרפואה. לרוב אנשים שיש להם זיקה כלשהי למקצועות הרפואה והפרא-רפואה. הם צריכים להיות בעלי חשיבה אנליטית והבנה בתחומי הטכנולוגיה והמדעים.

מהי הגדרת תפקידו של הרנטגנאי?

תפקיד הרנטגנאי והעבודה השוטפת במקצוע, לרוב יכללו כמה אספקטים שונים. ביניהם, ביצוע של צילומי רנטגן במכוני הדימות הרפואי, עזרה לרופא בביצוע בדיקות רנטגן, ביצוע בדיקות דימות מתקדמות כגון US, CT, MRI ועוד; סיוע לרופא במהלך ביצוע בדיקות; טיפולי רדיותרפיה (הקרנות) לחולי סרטן, טכנאות רנטגן, ועוד. בנוסף לכך, לימודי רנטגנאות ודימות כוללים קורס אנטומיה ופיזיולוגיה, פתולוגיה דימותית, פתולוגיה כללית, פיזיקה, רדיוגרפיה, לימודי מחשוב ומכשור דימותי, סיעוד, בטיחות בקרינה, החייאה ועזרה ראשונה, רדיותרפיה, ועוד.

תנאי הקבלה ללימודי רנטגן ודימות

תנאי הקבלה ללימודי תואר ראשון ברנטגנאות ודימות יכולים להשתנות בין מוסדות הלימוד השונים שמציעים הכשרה מסוג זה. לרוב, דרישות הקבלה מתבססות על שקלול הציונים בין ממוצע הבגרויות לבין ציון הבחינה הפסיכומטרית. אז בעיקרון, בכדי שרופא יוכל להתקבל ללימודי רנטגנאות ודימות; הוא צריך להיות בעל ציון פסיכומטרי של 560 לפחות, לצד ממוצע בגרויות בציון של 85 לפחות. לפעמים המועמדים מתבקשים גם כן לעבור ראיון אישי ולהראות את היכולות שלהם בשפה האנגלית. עם זאת, דרישות אלו אינן קבועות. הן משתנות בהתאם לביקוש ולתחרות בין המועמדים, וגם לסוג האקדמיה. עכשיו כשהבנו מהם תנאי הקבלה, האם רופא יכול גם לגשת ללימודי רנטגן ללא פסיכומטרי? התשובה היא – לצערינו לא.

כיצד ניתן לגשת ללימודי רנטגן ללא פסיכומטרי?

במקצוע זה, לא קיים אפיק קבלה על סמך תואר ראשון בלבד, ללימודי רנטגנאות. החדשות הטובות הן, שבמוסדות האקדמיים השונים, יכולות להיות הקלות לבעלי תואר ראשון. לכן, לפני שבוחרים את האוניברסיטה בה תקבלו את ההכשרה והידע שלכם – כדאי לבדוק בדיוק מהם התנאים לקבלה. בכל מקום יכולים להיות תנאים קצת שונים, אך כשזה נוגע ללימודי רנטגן ללא פסיכומטרי; לצערינו זה לא מתאפשר. על מנת שתוכלו לללמוד רנטגנאות, אתם מחוייבים בפסיכומטרי. במקצוע זה נדרש מבחן מסוג זה. הוא נעשה על ידי שאלת שאלות כלליות לגבי הידע שלכם בנושאים שונים ומגוונים.

מבחן פסיכומטרי הוא חלק חשוב מאוד בתהליך הקבלה ללימודי רנטגן. הוא משמש כדי להעריך את תכונות האישיות שלכם ואת הדרך שבה אתם חושבים. אם תעברו את המבחן, תקבלו הזדמנות ללמוד באוניברסיטאות הטובות ביותר. עם זאת, במידה והפסיכומטרי שלכם לא יהיה גבוה מספיק, (הדרישה היא ציון של 560 לפחות); לא תוכלו לגשת ללימודים. מסיבה זו, חשוב מאוד להתכונן למבחן כראוי. לאחר שקיבלתם את ציון הפסיכומטרי, ניתן יהיה לגשת ללימודי רנטגנאות.